Renard Cycles
Renard Cycles
1938. aastal asutas Eesti ettevõtja J. Lään Tallinnas, Kivimurru tänaval mootorjalgrattaid tootva ettevõtte Renard Cycles.

Renard tähendab prantsuse keeles rebast ning Renardi raamiembleemil oligi kujutatud rebase pead. Esimesed Renardid olid oma olemuselt lihtsad toruraamiga mootorjalgrattad millele paigutati 98cc Sachsi mootor. Väliselt sarnanesid Renardid oma kaasaegsetele Wandereridele, kuid mõningad sõlmed olid lihtsustatud, raam, porilauad ja bensiinipaak mustaks värvitud ning kuldjoontega kaunistatud.

1944. aasta laastavas märtsipommitamises sai Lasnamäe nõlval asunud tehas otsetabamuse ja hävis täielikult. Tärkavast Eesti mootorrattatööstusest jäi alles vaid mälestus. Tänaseks ei ole säilinud ühtegi komplektset ennesõjaaegset Renardi mootor- jalgratast. Küll aga on säilinud raam nr. 2 aastast 1938.

2008. aastal ühendas seltskond Eesti ettevõtjaid, disainereid ja võidusõiduinsenere oma jõud, et Renardi kaubamärk uuesti ellu äratada. Ettevõtte visiooniks on II Maailmasõja käigus katkenud Eesti mootorrattatööstuse järjepidevuse taastamine.

2010 aasta aprillis esitleti edukalt Hannoveris oma esimest "uue aja" prototüüpi Renard Grand Tourer, mille tootmine algab järgmisel aastal.

Renard Motorcycles on mootorrattabränd mille tooted on tugeva isikupäraga, hea disaini ja laitmatu koostekvaliteediga. Renardi tootearendusega soovitakse luua mootorratas, mis oleks midagi enamat kui lihtsalt sõiduriist. Ettevõtte Renard Motorcyles arendusmeeskonda kuuluvad Andres Uibomäe, Kaarel Kivikangur, Kaido Karjus, Mait Mahlapuu, Karl-Eerik Unt, Ando Paapstel ja Siim West.

Andres Uibomäe
Renard Motorcycles OÜ
juhatuse liige